EĞİTİMLER
Menü
Merkezimiz
Avantajlar
Eğitimler
Ekibimiz
Foto Galeri
Başvuru

ÖZEL EĞİTİM DESTEK PROGRAMLARI

Yaşıtlarından anlamlı olarak farklılıklar gösteren çocuklara ÖZEL ÇOCUKLAR denilmektedir. Bedensel olarak, zihinsel yönden veya ruhsal yönden normal çocuklardan farklıdırlar. İster üstün zekalı olsunlar isterse görme engelli veya zihinsel engelli olsunlar, önemli olan yaşıtlarından farklı olmalarıdır.

İlköğretim çağındaki çocukların yaklaşık % 14'ü bu özel çocuklardan oluşmaktadır. Yani 30 kişilik bir sınıfta 3 veya 4 çocuk büyüklerinden özel destek beklemektedir.

Özel eğitim gerektiren birey: Çeşitli nedenlerle bireysel özellikleri ve eğitim yeterlilikleri açısından akranlarından beklenilen düzeyden anlamlı farklılık gösteren bireylere denilmektedir.

Merkezimizde uygulanmakta olan destek eğitim programları:

1 ) ZİHİNSEL ENGELLİLER DESTEK EĞİTİM PROGRAMI

2 ) ÖZEL ÖĞRENME BOZUKLUĞU

3 ) YAYGIN GELİŞİMSEL ve DAVRANIŞ BOZUKLUĞU

4 ) İŞİTME ENGELLİLER DESTEK EĞİTİM PROGRAMI

Özel Eğitim: Özel eğitim gerektiren bireylerin eğitim ve sosyal gereksinimlerini karşılamak için özel olarak yetiştirilmiş personel, geliştirilmiş eğitim programları ve yöntemleriile özel eğitim gerektiren bireylerin bireysel yeterliliklerine dayalı, gelişim özelliklerine uygun ortamlarda sürdürülen eğitime denilmektedir.

Bu bilimsel veriler ışığında Denizli'ye her yönüyle mükemmel bir Özel Eğitim Merkezi kazandırdık. Deneyimli kadromuzla ve çağdaş eğitim anlayışımızla, gerçek anlamda okul olarak dizayn edilmiş binamızda hizmet vermekten gururluyuz.

Merkezimizde bireysel (birebir) ve grup eğitim sınıflarımız mevcut olup tüm bu hizmetler tamamen ücretsiz verilmektedir ( Maddi karşılığı devlet tarafından karşılanmaktadır).
BİLGİ DOLU ÖZEL EĞİTİM ve
REHABİLİTASYON MERKEZİ


Adres:
Bayramyeri Birlik Fırın Karşısı
(Eski Petrol Ofisi Karşısı) DENİZLİ

Telefon :
(0258) 265 26 20

E - Posta :
info@bilgidolu.net